5 Adımda Android Sistem Güncelleme Nasıl Yapılır?

5 Adımda Android Sistem Güncelleme Nasıl Yapılır?

Ocak 17, 2020 0 Yazar: admin

Makalemizdeki adımları uygulayarak Android Sistem Güncelleme iyi mi yapılır öğreneceksiniz !

Üretici firmalar Android Sistem güncellemelerini çok sık göndermez. Fakat, güvenlik güncellemeleri daha yaygındır ve kolayca indirilebilir. Yazılım güncellemeleri her Android aygıt için çok önemlidir. Android Sistem Guncellemesi iyi mi yapılır birçok kişinin cevabını merak etmiş olduğu ortak bir sorudur. Her ikisi de aynı şirket tarafından yapılsa bile, güncelleme adımları üretici firmaya, Android sürümüne ve hatta cihazdan cihaza bakılırsa de farklılık gösterebilir.

Android Sistem Güncelleme Adımları
Android Sistemi güncellemeyi istiyorsanız, aşağıda verilen temel adımları takip etmeniz kafi olacaktır. Samsung, OnePlus, Nokia ve Google marka telefonlarda bu adımlar kontrol edilip geçerlilikleri doğrulandı. Sadece telefonunuz Android üzerinde farklı bir UI kullanıyorsa, bu adımlar değişebilir.

1.Adım : Ayarlar kısmına gidin.

2.Adım : Android cihazların çoğunda en üstte bir arama seçeneği vardır. Bu arama kısmını kullanarak cihazınız ile ilgili mevcut bir güncelleme olup olmadığını kontrol edin.

3.Adım : Sistem Güncelleme öğesine dokunun.

4.Adım : Şimdi denetim et yada güncellemeleri denetim et öğesine dokunun.

5.Adım : Şimdi, eğer varsa oluşturulan ekranda bir güncelleme görmüş olacaksınız. Bu kısımda İndir ve Yükle öğesine dokunun. Bu adımda indirme işlemi tamamlandıktan sonrasında, aletinızdaki Android Sistem güncellenecektir. Güncelleme işlemi sırasında aletinız otomatikman biroldukça kez kapanıp yine başlatılabilir, bu yüzden ürkü yapmayın.

Not: Eğer 4. Adımda güncellemeleri denetim et öğesine dokunduktan sonra herhangi bir değişiklik olmuyorsa, cihazınız büyük olasılıkla üretici firma tarafından yayınlanan son olarak Android sürümüne sahiptir.