Samsung Galaxy Watch Active İnceleme

Samsung Galaxy Watch Active İnceleme

Ocak 17, 2020 0 Yazar: admin

Akıllı saat modellerinde hatırı sayılır bir yere haiz olan Samsung sportif görünüşü ile ince ve zarif bir saat modeli ile karşımıza çıkıyor. Modelin tam ismi Samsung Galaxy Watch Active olarak belirlenen ve önümüzdeki günlerde Türkiye için satışı başlayacak olan modele daha yakından bakabiliriz.

Samsung akıllı saatlerin genel olarak büyük ve maskülen bir tarzı var. Ama Galaxy Watch Active modelinde bu tarzın dışına çıkarak daha küçük ve kibar bir saat üretmiş. Bu görünüm Apple Watch Series ile karşılaştırıldığında, Apple’ın yenilikçi saat modellerine uyum sağlamış görünüyor. Saat kordonu kaliteli bir plastik malzemeden yapılmış. Ama istenirse standart saat kordonları ile değiştirilerek her kıyafete uyum sağlanabiliyor. İlk dikkat çeken özeliklerinden birisi AMOLED ekran sayesinde güzel bir görüntü kalitesi sunmasıdır. Bilinmiş olduğu şeklinde bu tür akıllı saat ekranları standart saat camlarına göre çok daha duyarlı. Düşme ve çarpma ihtimaline karşı Samsung Galaxy Watch Active, Gorilla Glass 3 ile koruma sağlıyor. Samsung’un kendi işletim sistemi olan Tizen 4.0 işletim sistemi kullanılan bu saatte akıcılık yüksek seviyede görünüyor.

Huawei marka akıllı saatler ile karşılaştırdığımızda bu akıcılık bariz bir halde fark edilebiliyor. Bu saati günlük kullanım için en uygun hale getiren özelliği toza ve suya karşı dayanıklılık göstermesidir. IP68 dayanıklılık sertifika bulunan saat 5 ATM basınca kadar dayanıklılık gösteriyor. Saati şarj etmek isterseniz kablosuz olarak şarj edebiliyorsunuz. Ek olarak Samsung S10 Plus gibi Wireless PowerShare özelliği olan telefonlar ile temas sayesinde şarj olma özelliğine de sahip. Son olarak saat hakkında tam bir yaşam koçu diyebiliriz. Tüm antrenmanlarınızı ister otomatik ister manuel olarak saate yükleyebiliyorsunuz .

Samsung Galaxy Watch Active İnceleme
Samsung Galaxy Watch Active Teknik Özellikleri
Ekran: 1.1 inç – süper AMOLED ekran – Gorilla Glass 3 koruması
Çözünürlük: 320 x 320 MP
İşletim sistemi: Tizen 4.0
İşlemci: Exynos 9110 –1.15 GHz
RAM: 768 MB
Kordon: 20 mm
Sensörler: Kalp atışı hızı seyretme, ortam ışığı, barometre, ivme ölçer.D
Dayanıklılık: 5 ATM
Samsung Galaxy Watch Active kullanıcısı olmak isteyenler için gösterebileceğimiz tek dezavantaj öteki Watch modelinde olduğu benzer biçimde Türkçe dil desteğinin bulunmamasıdır.