Samsung Tab S4 İncelemesi

Samsung Tab S4 İncelemesi

Ocak 17, 2020 0 Yazar: admin

Kore merkezli olan Samsung Tab serisi için yeni model olan Samsung Tab S4 modelini piyasaya sürdü. Şu an en önemli rakibi olan iPad Pro 10.5 ile karşılaştırırsak pek çok pozitif ayrıntılar karşımıza çıkıyor. Öncelikle tasarım olarak film ve video izlemek için son aşama uygun bir ekran modeline sahip. Kendi serisi olan S3’e nazaran daha ince ve uzun. Ek olarak çok daha hafif tasarlanmış. IPad’lerde olmayan akıllı kalem envanteri bu modelde S-Pencil olarak karşımızda. Daha sonrasında satın almaya gerek olmadan kutudan çıkıyor. Ek olarak Samsung Tab S4 klavye kılıfı ve Bluetooth mause kullanımı için ideal olarak tasarlanmış. Bu sayede mini bir masa üstü bilgisayara dönüşebiliyor.

Yüksek çözünürlüklü ekran, kaliteli televizyonlarda görebileceğiniz OLED ekran teknolojisi ile aynı anda birkaç bireyin ekranı görebilmesine olanak tanıyor. Bu modelde parmak izi okuyucusu ve ev tuşu kaldırılmış. Onun yerine ekran büyütülerek çevresi küçültülmüş. Bu görünüm Sony telefon modellerini hatırlatıyor. Kullanıcılara nazaran yerinde bir tercih olarak değerlendirilmiş. Ancak bu ince görünüm akıllı kalemin takılabileceği bir yer olmamasına neden oluyor. Kalemi ek olarak muhafaza etmeniz gerekecektir. Samsung Tab S4 modelinde hoparlör ve ses sitemi de beklentiyi karşılayabilir düzeyde tasarlanmış. İkisi altta ikisi üstte olmak üzere toplam 4 adet hoparlör mevcut. Bu sayede film izlerken daha gerçekçi bir ses kalitesine sahip oluyor.

Tablet için kulaklık kullanmak isteyenler için kulaklık jakı da eklenmiş. Son olarak kameralardan bahsedebiliriz. Ön ve arka kamera olmak üzere 2 adet kameraya sahip. Ayrıca Samsung Tab S4 sim kart takılabilme özelliğine sahip. 4G yardımı ile çalışmış olduğunı da unutmamak gerekiyor.

Samsung Tab S4 İnceleme
Samsung Tab S4 Teknik Özellikleri
Ekran: 10 inç –2560×1600 çözünürlük AMOLED ekranRAM: 4 GB
hafıza: 64/ GB (internal memory)
Kamera (ön): 8 MP
Kamera (arka): 12 MP
İşletim sistemi: Android 8.1
Samsung Tab S4‘ün beklentiyi karşılayamayan bazı özellikleri de var. Öncelikle düşük kamera çözünürlüğü pek çok eski model cep telefonunun bile peşinde kalıyor. Diğeri de işlemci seçeneğidir. 2 sene önce çıkan Snapdragon 835 işlemci bu şekilde bir tablet için kusur sayılabilir.